Radosnego dawcę miłuje Bóg. My jednak często dajemy tylko z tego co nam zbywa tak Bogu, jak i braciom. Gromadząc się na Eucharystii, uczmy się składać w ofierze całych siebie. Ofiarować swój czas, swoje dobra, swoją miłość Bogu i człowiekowi. aby w ten sposób dobrze wypełnić swoje życiowe powołanie.

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na utrzymanie Oratorium „Quo Vadis”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  • We wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  • W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  • W sobotę wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 3. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 13 listopada od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 5. W czwartek 11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Uroczysta Msza św. z tej okazji będzie w niedzielę 14.11 o godz. 12.00.
 6. Przez cały miesiąc listopad, przed Mszami św. w kaplicy, polecamy miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych wymienianych w wypominkach.
 7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. oraz w kaplicy o godzinie 17.00. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00 i 18.00. Kancelaria jest czynna we wtorki, środy i czwartki od godz. 10.do 12.00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu pomagali w przeprowadzeniu półkolonii höstlov w oratorium Quo Vadis. Wszystkim wolontariuszom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz