Niedziela to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga. Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko „bycie na mszy”, ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas. By ta ofiara mogła zaowocować w naszych sercach, stańmy w prawdzie przed Panem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w środę – św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  • w piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwczych męczenników Polski.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości w naszym Kraju. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Uroczysta Msza św. z tej okazji dziś, w kościele św. Jana o godz. 12.00.
 4. Trwamy w miesiącu listopadzie, który w sposób szczególny poświęcony jest modlitwie za zmarłych. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy czytane są wypominki za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek o g. 19.00 w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca dla dzieci i młodzieży. 
 7. Trwa Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji Katolickiej spotkanie w czwartek o g. 18.30 w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 14 listopada od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze o g. 17.00, a także w piątek o g. 18.00 w kościele św. Jana.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, a w sposób szczególny ks. Krystianowi, który obchodzi swoje urodziny, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz