Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; 
  • w piątek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
 2. Trwamy w miesiącu listopadzie, szczególnie poświęconym modlitwie za zmarłych. Z tej racji przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. O g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych.
 5. Dziś o g. 12.00 w kościele św. Jakuba zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny oraz 30 lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Fundacji JP II w Sztokholmie.
 6. Agencja PolArt zaprasza na  koncert znanych i lubianych kolęd   w wykonaniu Katarzyny Łochowskiej,  aktorki teatru Ateneum w Warszawie. Wystąpi również gościnnie Teresa Tutinas. W programie znajdą się również znane utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia.Sobota, 3 grudnia, godz. 18.00 Betlehemskyrka, Luntmakargat. 82., T-Rådmansgatan,
 7. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz