Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości. Jak słudzy bojaźliwi stajemy przed Bogiem z pustymi rękami, okaleczeni przez grzech, osłabieni przez brak gorliwości i słabość wiary. Prośmy o przebaczenie i pomoc, byśmy mogli pomnażać otrzymane talenty i mogli kiedyś wejść do radości naszego Pana.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
  • w czwartek  – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; 
  • w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa.
 3. W miesiącu listopadzie przed Mszami świetymi w kaplicy oraz kościele św. Jakuba modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji jest czynna zgodnie z rozkładem.
 5. Msze św. w kaplicy w tygodniu są odprawiane o g. 10.00 i 18.00 oraz w niedzielę o g. 17.00.
 6. Zapraszamy na spotkanie autorskie z red. Sumlińskim, które odbędzie się 20 listopada w Oratorium „Quo Vadis” od g. 14.00 oraz 21 listopada o g. 17.00 w parafii Jakobsberg. 
 7. Z dalsza informujemy, że chór Polskiej Misji Katolickiej 20 i 21 listopada wykona uroczyste Nieszpory, o miejscu i czasie poinformujemy w najbliższym czasie.
 8. Msze św. w Kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz