W imię Boże rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ma nam uświadomić, byśmy idąc drogami naszego życia,  z taką samą uwagą i miłością jak Ona wpatrywali się w Syna Bożego. Kontemplowanie Bożego Oblicza napełnia nasze serca prawdziwą radością i pokojem, którego światu tak bardzo dzisiaj potrzeba.

  1. W Roku Pańskim 2020 życzymy wszystkim obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Ona wyprasza u swego Syna dar żywej wiary, nadziei i miłości, a także zdrowia i błogosławieństwa. Oby ten rok był czasem łaski i zbawienia oraz doświadczenia Bożej dobroci i ludzkiej życzliwości.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie zwana – Trzech Króli. Msze św. w kościele św. Jana o godz. 10.30 i 12.00
  3. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożny udział
    w śpiewie lub recytacji w kościele lub kaplicy hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” (Veni Creator) w celu uproszenia błogosławieństwa Bożego na cały rok.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. w kościele św. Jana od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne, następnie Msza św. i po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę na Mszy św. w kaplicy o godz. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna – dziękując Bogu za wszelkie otrzymane łaski w minionym roku będziemy prosili o błogosławieństwo i opiekę M. B. na nowy 2020 rok.
  5. W najbliższą niedzielę, tradycyjnie jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. będziemy zbierali ofiary na utrzymanie oratorium Quo Vadis.
  6. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.