Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy. Aby nasze modlitwy płynęły z czystego serca, przeprośmy Najlepszego Ojca za brak wytrwałości i wiary w oczekiwaniu na przyjście Jego Syna.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła;
  • w piątek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  • w sobotę – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.
 2. Dziś przeżywamy pierwszą Niedzielę Adwentu i rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W ciągu tygodnia będziemy w kaplicy odprawiali msze św. roratnie o g. 10.00.
 3. Dziś, rozpoczynając Adwent błogosławimy opłatki na stół wigilijny.
 4. W miesiącu listopadzie przed Mszami świętymi w kaplicy oraz kościele św. Jakuba modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Stefana od g. 17.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.00. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. Odbędzie się ono w piątek 10 grudnia. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o owocne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
 6. Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Paweł Żurawiński sdb, odbędą się w naszej wspólnocie od 5 do 12 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zobacz plan rekolekcji.
 7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i  18.00 oraz w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz