Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Floriana, męczennika; we wtorek – św. Dominika Savio; w środę – św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w piątek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa, Patrona Polski.
  2. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiarność !
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi, z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską.
  4. W przyszłą niedzielę 10 maja, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
  5. Katecheza w Bromma Gimnazjum pozostaje nadal odwołana. Sakrament bierzmowania zaplanowany na 31 maja z racji pandemii nie odbędzie się tego dnia. Bliższe informacje zostaną podane młodzieży i ich rodzicom.
  6. W tym roku nie odbędą się, również kolonie dla dzieci i młodzieży w Polsce z racji na przepisy obowiązujące w naszej Ojczyźnie.
  7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.15
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.