Gromadzi nas miłość Boża, przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości. Święty Augustyn mówił, że „jeśli chcecie mieć życie od Ducha Świętego, zachowujcie miłość, kochajcie prawdę, tęsknijcie za jednością, a osiągniecie życie wieczne”.Dlatego z wiarą przychodzimy tutaj do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – NMP Matkę Kościoła; 
  • w środę – św. Ritę, zakonnicę;
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Wiecznego i Najwyższego Kapłana;
  • w piątek – NMP Wspomożenia Wiernych.
 2. Dziś celebrujemy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, z tej racji w naszej wspólnocie gościmy JE Ks. Abp Henryka Nowackiego, który młodzieży Polskiej Misji Katolickiej udzieli Sakramentu Bierzmowania o g. 12.00.
 3. Zakończenie Katechezy PMK odbędzie się w najbliższą sobotę 25 maja o g. 10.00 w kościele św. Jana. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy celebrować Niedzielę Trójcy Przenajświętszej.
 5. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych.
 6. Trwamy w miesiącu maju, w sposób szczególny poświęconym NMP. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Z dalsza informujemy, że od 27 do 31 maja nie ma Mszy św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia, ponieważ wszyscy księża są na dorocznych rekolekcjach zakonnych w Falun.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz