W pierwszą niedzielę Nowego Boku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte postanowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
    • w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. W piątek z racji uroczystości Objawienia Pańskiego;  Msze św. o g. 10.30 i 12.00 w kościele św. Jakuba.
  4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi  w kościele św. Jakuba podczas Mszy św. ; po Mszy św. nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. Spotkanie będzie w piątek 13 stycznia; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o świętość życia rodzin.
  6. Rozpoczął się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i  18.00. oraz w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz