​Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy wydaje nam się, że straciło sens, marzenia rozsypały się jak domek z kart. Przypominamy uczniów, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji… a myśmy się spodziewali, a wyszło inaczej… Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Na naszej drodze życia wiele razy nie widzimy nic, co by mogło nas zachwycić, co by mogło nas zainspirować do dalszego pójścia nią, do dalszego działania. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; 
  • we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski; 
  • w środę – św. Floriana, męczennika;
  • w piątek – św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 18.00 w kościele św. Jakuba, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.30, po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich rodziców; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o dobre przygotowanie się dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania w Polskiej Misji.
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 5. W dniach 11 -21 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 7. pWszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, a szczególnie ks. Markowi, który obchodzi swoje urodziny, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz