Zgromadzeni na słuchaniu słowa Bożego i łamaniu chleba pragniemy tu i teraz uobecniać zbawcze misteria męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, prosząc jednocześnie w tę Niedzielę Dobrego Pasterza o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. To w Eucharystii, Jezus jako Ten, który pokonał śmierć i przeszedł do życia, posila nas Swym Ciałem oraz poi nas Swoją Krwią dając nam zadatek życia wiecznego i uzdalniając nas w szczególny sposób do modlitwy i oddania Bogu Ojcu czci i chwały Jemu należnej.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława. Biskupa i męczennika, patrona Polski;
  • w piątek – NMP Fatimską;
  • w sobotę- św. Macieja, Apostoła.
 2. Jutro tj. 9 maja nie ma Mszy św. wieczornej w kaplicy o g. 18.00 z racji spotkania formacyjnego księży.
 3. W sobotę 14 maja w kościele św. Jakuba o g. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Katecheza i egzamin dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Oratorium „Quo Vadis” od g. 14.00.
 4. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. 
 5. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl.
 6. W dniach 11 -21 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia, a w sposób szczególny ks. Marianowi, który obchodzi swoje urodziny oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 9. Zapowiedzi:
  • Natalia Radziszewska, zam. Örebro i Wojciech Ratusznik, zam. Västerhaninge. Zapowiedz II
 1. Pogrzeb:
  • + Wiesława Tomiczek l. 70 w piątek 13 maja o g. 13.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz