W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Przeprośmy za nasze grzechy, aby dostąpić przebaczenia i przez sakramentalne znaki dostrzec Boga, który w Chrystusie zbliża się do grzesznych ludzi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Andrzeja Bobolę kapłana i męczennika.
 2. W tym tygodniu Msze św w kościele św. Jakuba w poniedziałek i środę o g. 18.00. Z racji białego tygodnia.
 3. W sobotę 21 maja w Bromma Gimnasium o g. 10.00 zakończenie Roku Katechetycznego dla klas 1-8.
 4. Z dalsza informujemy, że od 30 maja do 3 czerwca nie ma Mszy św. w Kaplicy Bożego Miłosierdzia z racji rocznych rekolekcji księży salezjanów w Falun. Zamówione intencje zostana odprawione w Falun.
 5. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie serdecznie zaprasza w środę 18 maja o godz. 10.00 do Kaplicy Miłosierdzia Bożego, na Mszę świętą Dziękczynną za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata. Po Mszy św. około godziny 11.30 odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II na terenie Nuncjatury Apostolskiej na Djursholm, Svalnäsvägen 12.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl 
 7. W dniach 11 -21 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 8. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 10. Zapowiedzi:
  • Natalia Radziszewska, zam. Örebro i Wojciech Ratusznik, zam. Västerhaninge. Zapowiedz III

Zostaw komentarz