Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Czas świętowania zwycięstwa Jezusa nad grzechem, złem i śmiercią, jest również oczekiwaniem na przyjście Nowego Pocieszyciela, czyli Ducha Świętego, który poprzez swoje dary odnawia wspólnotę Kościoła. Duch Święty uzdalnia nas wierzących do świadczenia o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym wobec współczesnego świata. Niech to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym na Jego paschalnej ofierze będzie dla nas, świadczących o Jego miłości w dzisiejszym świecie – umocnieniem i wsparciem. Niech Jego słowo, Ciało i Krew, które przyjmiemy podczas tej Ofiary, przemieni naszą miłość wobec Boga i braci w Jego miłość, która pochodzi od Boga.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych;
  • w czwartek – św. Filipa Nereusza, kapłana.
 2. W czwartek Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św w kościele św. Jakuba o g. 10.30 i 12.00.
 3. W czwartek 26 maja obchodzimy Dzień Matki, wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.
 4. Z dalsza informujemy, że od 30 maja do 3 czerwca nie ma Mszy św. w Kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz w niedzielę 29 maja o g. 17.00 z racji rocznych rekolekcji księży salezjanów w Falun. Zamówione intencje zostaną odprawione w Falun.
 5. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl 
 6. W dniach 11 -21 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 7. W dniach 13-17 czerwca organizujemy półkolonie letnie dla dzieci w Quo Vadis. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 8. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz