Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Święto Nawiedzenia NMP;
  • w środę – św. Justyna, męczennika;
  • w piątek – św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników.
 2. Informujemy, że od 30 maja do 3 czerwca nie ma Mszy św. w Kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz dziś o g. 17.00 z racji rocznych rekolekcji księży salezjanów w Falun. Zamówione intencje zostaną odprawione w Falun.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o g. 12.00 Sakrament Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży Ks. Abp Henryk Józef  Nowacki.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek spowiedź w kościele św. Jakuba od g. 18.00 , następnie wystawienie N.S. i Msza św. o g. 18.30. Po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o pokój w Ukrainie.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00, w tym czasie nie ma, również Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl 
 7. Klub piłkarski Polonia Falcons serdecznie zaprasza na Piknik Polonijny. Odbędzie się on w niedzielę 5 czerwca od g. 16.00 na boisku sportowym  Åkershov BP.
 8. W dniach 13-17 czerwca organizujemy półkolonie letnie dla dzieci w Quo Vadis. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz