Spotykamy się w radosnym czasie  wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej  o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o  tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek – św. Katarzynę ze Sieny, dziewicę i doktora Kościoła;
  • w sobotę – św. Józefa, rzemieślnika.
 2. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 3. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o błogosławieństwo Boże dla naszej wspólnoty oraz zakończenie trwającej pandemii.
 5. Od soboty rozpoczynamy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy będziemy odmawiać Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelka pomoc.
 7. W związku z pandemią i brakiem zmian w obostrzeniach Msze św. w przyszłą niedzielę będą sprawowane w Kaplicy, Oratorium „Quo Vadis” i kościele św. Stefana; w kościele św. Stefana obowiązują restrykcje , co do ilości wiernych na Eucharystii. 
 8. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 9. Trwa Kurs Przedmałżeński. Najbliższe spotkanie w czwartek 29 kwietnia o g. 18.30 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. W tym roku nie będzie jesiennej edycji Kursu, kolejna edycja będzie wiosną 2022 roku.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze,  składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz