Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego, który w swych treściach nawiązuje do czasów eschatologicznych i mówi nam o powrocie Jezusa Chrystusa na ziemię. Powrót ten nastąpi w chwili, w której się nie spodziewamy.
Pragniemy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwałę i cześć. Ofiarujmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko Pan nieba i ziemi, może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
  • we wtorek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; 
  • w czwartek – św. Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy, męczenników.
 2. Trwamy w miesiącu listopadzie, szczególnie poświęconym modlitwie za zmarłych. Z tej racji przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa.
 4. Od 4 do 11 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Grzegorz Stępniak sdb. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W piątek 26 listopada od g. 21.00 w parafii w Jakobsberg będzie całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Polski. Serdecznie zapraszamy.
 6. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz