Kościół uobecnia dzieło Jezusa Chrystusa, ofiarując Jego Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Dzięki tej ofierze Chrystus obecny jest wśród nas i jednoczy swoich wyznawców. Dzisiaj gromadzimy się, aby dziękować Chrystusowi za Eucharystię. Niesiemy Jego Ciało w procesjach. Jest to wyznanie wiary i uświadomienie sobie, jaki posiadamy skarb — Chleb dający życie. Przeprośmy za nasze grzechy, abyśmy byli należycie przygotowani do uczestnictwa w tej ofierze Eucharystycznej i do przyjęcia Ciała Chrystusa, by potem zanieść Go dzisiejszemu światu.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jadwigę, królową; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało).
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na utrzymanie Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc
 4. We wtorek w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej o g. 19.00.
 5. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 6. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. 
 9. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 10. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od dziś tj. 6 czerwca Msze św. są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana i Oratorium „Quo Vadis”. Od dziś nie ma  Mszy św. niedzielnych w Kaplicy. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 50 osób z zachowaniem dystansu.
 11. Msze św. w Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz