Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo, jak ci którzy żyli w czasach Jezusa. Pytamy: Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które Jezus pozostawił i pozostawia każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

 1. W tym tygodniu wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; 
  • we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników; 
  • w sobotę – św. Scholastykę, dziewicę.
 2. Dziś Msza św. o g. 12.00 jest Mszą św. z udziałem dzieci.
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiary.
 4. Trwa Kurs Przedmałżeński, który odbywa się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Chór PMK poszukuje nowych chórzystów ze wszystkich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych początkujących, a także doświadczonych. Informacje u p. Tomasza.
 7. Z dalsza informujemy, że Wielki Post rozpocznie się Środą Popielcową 14 lutego. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jana o g. 18.00.
 8. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz