Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Czas świętowania zwycięstwa Jezusa nad grzechem, złem i śmiercią, jest również oczekiwaniem na przyjście Nowego Pocieszyciela, czyli Ducha Świętego, który poprzez swoje dary odnawia wspólnotę Kościoła. Duch Święty uzdalnia nas wierzących do świadczenia o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym wobec współczesnego świata. Niech to spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym na Jego paschalnej ofierze będzie dla nas, świadczących o Jego miłości w dzisiejszym świecie – umocnieniem i wsparciem. Niech Jego słowo, Ciało i Krew, które przyjmiemy podczas tej Ofiary, przemieni naszą miłość wobec Boga i braci w Jego miłość, która pochodzi od Boga.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
  • w piątek – Święto św. Macieja, Apostoła.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 3. Od poniedziałku do środy przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe, w tych dniach modlimy się w sposób szczególny o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.
 4. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 5. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Msze św. w kaplicy i w Oratorium „Quo Vadis” o g. 10.30 i 12.00. Tego dnia nie ma Mszy św. w kościele św. Stefana.
 7. W piątek spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców od g. 16.30 w kościele św. Stefana; tego dnia Msza św. o g. 18.00 będzie odprawiona w kościele św. Stefana.
 8. Trwamy miesiącu maju, w sposób szczególny poświęconym Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. w Oratorium „Quo Vadis” o g. 9.00, 11.00, 13.00 i 15.00, na tych Mszach św. obowiązują restrykcje co do ilości wiernych.
 10. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, w sposób szczególny ks. Marianowi, który obchodzi swoje urodziny – oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze,  składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 12. Zapowiedzi:
  • Dawid Mszański i Nataliia Mszańska, zamieszkali Täby. Zapowiedź II
  • Paweł Michał Szaławiński i Marta Agnieszka Samoraj, zamieszkali Johanneshov. Zapowiedź I

One Comment

 1. Elżbieta Szwejkowska-Olsson 9 maja, 2021

  Sto lat dla ksiedza Mariana! Wszekich łask Bożych!

  Wyślij

Zostaw komentarz