Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w ozach Stwórcy piękno. Eucharystia, którą teraz będziemy celebrować jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski.  

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; w czwartek – Świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek spowiedź w kościele św. Jakuba od g. 18.00 , następnie wystawienie N.S. i Msza św. o g. 18.30. W sobotę Msza św. w kaplicy połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla dzieci i młodzieży.
 3. W czerwcu przed Mszami świętymi w kaplicy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00, w tym czasie nie ma, rów, zam. nież Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm@orpeg.pl
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 8. Zapowiedzi:
  – Mikael Sarmad Kilian i Paulina Komola, zam. Solna. Zapowiedź II
  – Gracz Łukasz i Marlena Wochowska, zam. Bredäng, Zapowiedź II
  – Kurasz Sylwester i Dziorek Patrycja, zam. Solna, Zapowiedź II

Zostaw komentarz