Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego argumenty są nieodparte. Jego Miłość jest nie gołosłowna, ale ona znajduje swoje miejsce na Krzyżu. Miłość Chrystusa do człowieka krwawi po dzień dzisiejszy na ołtarzach całego świata.

Cierpienie mistyczne trwa w Kościele jako argument dla dzisiejszego człowieka, że Bóg go ukochał, umiłował bez reszty, do końca.

Dzisiaj Bóg utożsamia się nadal z głodnym, chorym, nagim, bezdomnym… głód to nie tylko brak chleba, ale i brak miłości, opieki, brak świadomości, że się jest kochanym – potrzebnym. Nagość, to nie tylko brak odzienia, ale i współczucia tak rzadko okazywanego braciom. Bezdomność, to nie tylko brak schronienia, ale i to czego doznajemy, gdy brak nam kogoś bliskiego, gdy jesteśmy odrzuceni i upokorzeni.  

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Benedykta, opata i patrona Europy;
  • we wtorek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; 
  • w środę – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; 
  • w piątek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – NMP z Góry Karmel.
 2. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o telefoniczny kontakt.
 3. Miesiąc lipiec jest w sposób szczególny poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa, zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa.
 4. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w tygodniu w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne są odprawiane w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty o g. 18.00 w kaplicy; w tym czasie nie ma, również Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 7. Zapowiedzi:
  • Patrycja Więcek i Adrian Ireneusz Spiżak, zam. Södertälje. Zapowiedź I

Zostaw komentarz