Człowiek, który żyje dla Boga, może nazwać się szczęśliwym. Szczęśliwym jest ten, kto sens swojego istnienia czerpie z czystego Bożego źródła. Przychodzimy dzisiaj do źródła Bożej Miłości – do Jezusa, aby razem z Nim pójść na miejsce pustynne i powierzyć tylko Jemu nasze życie: radości i sukcesy, a także nasze troski, zmartwienia i kłopoty. Zanim jednak przystąpimy do Uczty Eucharystycznej, uznajmy przed miłosiernym Ojcem, że wybieramy często złudne drogi prowadzące nie do Boga, ale ku szatanowi, nie ku szczęściu, ale ku zatraceniu.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w piątek – św. Marię Magdalenę;
  • w sobotę – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy.
 2. W naszej wspólnocie witamy serdecznie ks. Prof. Stanisława Jankowskiego i życzymy obfitości Bożych łask oraz światła Ducha Świętego.
 3. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o telefoniczny kontakt.
 4. W miesiącu lipcu w sposób szczególny czcimy Najdroższą Krew Pana Jezusa, dlatego też zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00; Msze św. wieczorne w tygodniu są tylko w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba oraz w soboty w kaplicy o g. 18.00; w tym czasie nie ma również Mszy św. w niedzielę w kaplicy o g. 17.00.
 6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 7. Zapowiedzi:
  • Adam Ireneusz Spiżak i Patrycja Więcek, zam. Södettätje. Zapowiedź II
  • Krzysztof Stępiński i Żaneta Nawrocka, zam. Stockholm, Zapowiedź I

Zostaw komentarz