Eucharystia to źródło i szczyt chrześcijańskiego życia. W Liturgii Mszy Świętej, którą celebrujemy słowa sprawiają to, co oznaczają. Kiedy kapłan wypowiada formułę konsekracji nad hostią i winem, hostia ta staje się rzeczywiście Ciałem Chrystusa, a wino – Krwią Pańską, która obmyła nas z grzechu w piątkowe popołudnie na Golgocie. W czynnościach liturgicznych jest obecny Chrystus, który mocą swojego Ducha sprawia, że to co było chlebem staje się Jego Ciałem, a to co było winem, staje się Jego Przenajświętszą Krwią. Również słowo Boże proklamowane w liturgii ma moc zbawczą, jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli naszego serca. Aby ta Liturgia mogła przemienić nasze myśli i czyny naszego życia, otwórzmy nasze serca przed Stwórcą i prośmy Go, aby wszedł do naszego serca i oczyścił je od nieuporządkowanych przywiązań.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w czwartek – św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika;
  • w piątek – Święto Narodzenia NMP;
  • w sobotę – św. Piotra Klawera, kapłana.
 2. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba zbieramy ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 3. Dziś na Mszy św. o g. 12.00 będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 5. Z dalsza informujemy, że katecheza w PMK rozpocznie się 9 września Mszą św. w kościele św. Jakuba o g. 10.00. Serdecznie zapraszamy, rodziców, dzieci oraz katechetów.
 6. Ambasada RP w Szwecji oraz Instytut Polski w Sztokholmie zapraszają w niedzielę 10 września na g. 12.15 do kościoła św. Eugenii na otwarcie wystawy „ Śmierć za człowieczeństwo” oraz  dyskusję prof. Marka Wierzbickiego z IPN ze szwedzkim historykiem Arturem Szulcem z okazji Beatyfikacji Rodziny Ulmów.
 7. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest czynna normalnie.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o g. 10.00 i 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 10. Pogrzeb:
  1. + Agata Bogdan l. 39 , w poniedziałek 4 września o g. 10.00 w Skogskapellet na  Skogkyrkogården.

Zostaw komentarz