Podczas każdej Eucharystii Chrystus nawiedza nas z mocą i chwałą, aby nas uświęcić i uzdrowić. Umacnia nas ciągle swoją łaską, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i być wytrwali na naszej drodze do domu Ojca.
Prośmy na początku tej Mszy świętej o uzdrowienie naszych serc, abyśmy porzuciwszy grzech, mogli wychwalać Pana, aż po wieczne czasy.
Niech akt pokutny oczyści nas i umocni naszą słabą wolę w walce z grzechem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w piątek – św. Piotra Klawera, kapłana.
 2. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie.
 4. Dziś na Mszy św. o g.12.00 w kościele św. Jakuba, przeżywamy jubileusz 50 – lecia PMK w Sztokholmie oraz kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Kard. Anders Arborelius ocd. Serdecznie zapraszamy.
 5. Ze względu na trudności lokalowe katecheza w PMK będzie tylko dla klas przygotowujących się do przyjęcia sakramentów (czyli tylko dla klas 2, 3 i 9). Katecheza będzie odbywać się tylko w Oratorium Quo Vadis na Södermannagatan 52, w wyznaczonych sobotach i wyznaczonych godzinach.

  Klasa 9 rozpoczyna katechezę 10 września poprzez Mszę św. w kaplicy na Södermanagatan 52 o godz. 14.00.
  Klasy trzecie rozpoczynają katechezę 17 września (september) w Oratorium Quo Vadis w następujących godzinach: Kl. 3A – g. 9.00, Kl. 3B – g. 11.00, Kl. 3C – g. 13.00
  Klasy drugie rozpoczynają katechezę 24 września (september): w Oratorium Quo Vadis w następujących godzinach: Kl. 2A – g. 9.00, Kl. 2B – g. 11.00, Kl. 2C – g. 13.00

  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc pierwszeństwo mają dzieci, które są zarejestrowane w Kościele Katolickim w Szwecji i uczęszczały na katechezę w poprzednim roku. Zapisy na katechezę do klas drugich tylko u ks. Adama do 23 września. Mobil: 0707398909zbiksdb@op.pl
 6. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba; w niedzielę 11 września Msza św. w kaplicy o g. 17.00.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz