Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to spotkanie osobowe człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego.
Abyśmy mogli w pełni uczestniczyć w tajemnicach zbawienia, musimy stanąć przed Bogiem w prostocie serca, jak dziecko i przeprosić Ojca, za zło, które stało się naszym udziałem.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Januarego, biskupa i męczennika;
  • we wtorek – św. Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników;
  • w środę – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę;
  • w piątek – św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 2. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 3. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnazjum w sobotę 24 września od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 4. W dniach 24 września do 1 października ks. Włodzimierz oraz ks. Kristian udają się z pielgrzymką do Medjugorje. Obejmijmy naszymi modlitwami wszystkich pątników.
 5. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.30 w kościele św. Jakuba; od dziś  nie będzie niedzielnych Mszy św. w kaplicy o g. 17.00.
 6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz