Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech.Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. Uznajmy przed Bogiem nasze winy, aby udział w uczcie Chrystusa przybliżył nas do wiecznej uczty radości zbawienia.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską;
  • we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; 
  • w środę – św. Łukasza, ewangelistę; 
  • w piątek – św. Jana Kantego, kapłana.
 2. W tym tygodniu  kancelaria Polskiej Misji Katolickiej czynna jest normalnie (wtorek, środa i czwartek od g. 10.00 do 12.00).
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się w miesiącu listopadzie.
 5. Od dzisiejszej niedzieli 15 października rozpoczynamy duszpasterstwo Polskiej Misji Katolickiej w kościele św. Jana.
 6. W sobotę 21 października katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o g. 15.00 w Oratorium Quo Vadis.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. w kościele św. Jana będziemy gościć ks. Abp Henryka Nowackego. O g. 11.45 odbędzie sie nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem ks. Kardynała Andersa Arboreliusa i p. Pastor Catariny Segelbank, po nabożeństwie około g. 12.15 Msza św. pod przewodnictwem ks. Kardynała Andersa Arboreliusa, na tej Mszy św. słowo Boże wygłsi ks. Abp Henryk Nowacki.
 8. Z dalsza informujemy, że 28 pażdziernika o g. 11.00 na cmentarzu na Solnej będzie Msza św. oraz modlitwy za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
 9. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i 18.00 w ciągu tygodnia; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jana. W niedziele w kościele św. Jana o g. 9.00, 10.30 i 12.00
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz