Bóg nie ma względu na osoby, dlatego nas wszystkich wezwał do wiary i pragnie obdarować swymi dobrami. Uczestnicząc w Eucharystii dołączmy nasz głos do pokornej modlitwy całego Kościoła, by przyszło Boże Królestwo,aludzie żyli w prawdzie i miłości.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych; 
  • w czwartek – Wszystkich Wiernych Zmarłych; 
  • w sobotę – św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. Rozpoczynamy w środę miesiąc listopad, szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. Z tej racji w środę 1 listopada Msza św. w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jana o g. 18.00, przed Mszami św. modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny; pozostając w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Każdego dnia można uzyskać tylko raz odpust, ofiarując go za zmarłych.
 4. W czwartek od g. 23.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Tego dnia modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania.
 5. Na fortepianie wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się w miesiącu listopadzie.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od g. 17.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.00. Tego dnia spotkanie dla ministrantów i ich rodziców po Mszy św. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy za zmarłych z naszych rodzin i naszej wspólnoty.
 7. Udało się podpisać umowę z Nacka Gimnasium, dlatego też od 11 listopada rozpoczynamy katechezę dla wszystkich klas (1-8) w Nacka Gimnasium.
 8. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. Będziemy zbierać ofiary na Oratorium ”Quo Vadis”. Bóg zapłać za ofiary.
 9. Organizujemy półkolonie jesienne w Oratorium „Quo Vadis” w dniach od 30 października do 3 listopada. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 10. Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia w ciągu tygodnia o g. 10.00 i 18.00; Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jana. W niedziele w kościele św. Jana o g. 9.00, 10.30 i 12.00
 11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz